HSOT Today

Scotland's Kee Most Outstanding Wrestler at WRAL tourney

Posted December 18, 2011

Wrestling - Generic Graphic

Place Score School
1 256 Jefferson, GA
2 215.5 Parkland
3 173 Ocean Lakes, VA
4 164 Pinecrest
5 110.5 Jack Britt
6 101 Union Pines
7 92 Sanderson
8 91 Ashbrook
9 81.5 Davie County
10 80 Clayton
11 79.5 Croatan
11 79.5 Havelock
13 75 Middle Creek
14 73.5 Enka
15 71.5 Hough
16 71 East Gaston
17 70 Northern Nash
18 65.5 West Johnson
19 63 New Bern
20 63 Panther Creek
21 61 Scotland County
22 59 Cape Fear
23 58 Wakefield
24 54 Millbrook
25 49 Rocky Mount
26 39 Cedar Ridge
27 39 Nash Central
28 33 Laney
29 30 West Carteret
30 29 Anson County
31 28 Green Hope
32 22 Leesville Road
33 21 Cardinal Gibbons
34 20 Wake Forest-Rolesville
35 8 Athens Drive

Most Outstanding Wrestler:
Nick Kee, Scotland County 160 lbs.
Most Falls in Least Time: Dustin Roemer, Pinecrest 152 lbs. 5 falls in 11:15
Team Sportsmanship Award: Jefferson, GA

Championship
106 Phazon Roddy, Parkland DEC Irvin Enriquez, Pinecrest 9-3
113 Dalton Henderson, Ocean Lakes FALL Baffour Atakora, Middle Creek F 5:07
120 Eddie Bracy, Ocean Lakes DEC Josh Harris, Jefferson 9-6
126 Tyler Marranelli, Jefferson DEC Alex Battaglia, Middle Creek 3-1
132 Isaac Kelly, Jefferson MAJOR Luke Ludke, Clayton 10-2
138 Blane McElreath, Sanderson MAJOR Matt Bogard, Havelock 9-1
145 Norbet Webb, Parkland FALL Tony Maiorano, Ocean Lakes F 1:28
152 Dustin Roemer, Pinecrest FALL Cain Finch, Jefferson F 1:47
160 Nick Kee, Scotland County TF Jake Sherman, Jefferson TF 16-0 3:10
170 Forrest Przybysz, Jefferson MAJOR Adrian Soto-Perez, Scotland County 16-3
182 Michael Brennan, Union Pines DEC Alex Brunsman, Parkland 7-3
195 Kacee Hutchinson, Enka DEC Kaleb Walker, Wakefield 6-5
220 Chase Warren, Ashbrook DEC Aaron Anderson, Jefferson 10-3
285 Mike Dotterer, Ashbrook DEC Devan Caldwell, Wakefield 10-7

Third Place
106 Corey Johnson, Northern Nash DEC Chase Piperato, Jefferson 8-5
113 Jake Smith, Havelock DEFAULT Drew Turner, Parkland DEF
120 Malaak Harris, Cape Fear DEC Ryan Davis, Havelock 8-4
126 Jaiden Lindsey, Union Pines DEC Cody Douglas, Ocean Lakes 3-2
132 Jeremy Ward, Parkland DEC Dallas Roemer, Pinecrest 5-3
138 Patrick ONeill, Cardinal Gibbons DEC Kevin Ruiz, Panther Creek 3-2
145 Aaron Dickson, Jack Britt FALL Alex Knight, Rocky Mount F 3:46
152 Paul Dadaian, Ocean Lakes DEC Jon Mancini, Croatan 7-4
160 Rider Excell, Pinecrest DEC Palmer Maples, Hough 6-4
170 Garrett Bridges, Croatan DEC Teagan Callaway, Jack Britt 11-8
182 Ian Callahan, Green Hope FOR John-Cameron Murray, Jack Britt 5 MATCH RULE
195 DeMetrieus Davenport, New Bern FALL Carson Newman, Jefferson F 3:34
220 Luke Fetla, Pinecrest FALL Lewis Crumsey, Millbrook F 4:09
285 Tamaris Lane, Nash Central FOR Storm Stevens, West Johnson 5 MATCH RULE

Fifth Place
106 Grayson Millis, Croatan MAJOR Andrew Wanovich, Jack Britt 12-4
113 Alex Bray, Croatan FALL Trevor Albarron, Davie County F 2:36
120 Michael Bedard, East Gaston MAJOR Kelvin Jackson, Parkland 11-2
126 Jacob Grigg, East Gaston MAJOR Adam Nivens, Hough 10-1
132 Cory Wagner, Laney DEC Tanner Russ, Hough 8-4
138 Garrett Bateman, Pinecrest FOR Clay Richardson, Jefferson
145 Brandon Harris, Millbrook DEC Jack Dollar, Jefferson 5-0
152 Jaquan Ethridge, Clayton MAJOR Davonte Lumpkin, Parkland 10-1
160 Trevon Faulkner, Davie County FALL Cody Watson, Cape Fear F 2:40
170 Russell Thrasher, Clayton DEC Keith Neal, West Johnson 4-2 (OT)
182 &nb

Comments

Please to add a comment.

Oldest First
View all
Scores
Schools